V soboto, 15. marca 2025, je Budimpešta gostila enega najmočnejših in najprestižnejših turnirjev svetovnega pokala – Grand Prix, kjer se tradicionalno zbere svetovna sabljaška elita. Na startni listi je bilo letos kar 392 tekmovalcev, med njimi pa tudi naši predstavniki: Jan Golobič, Rok Sobočan in Timon Grubar.
Tekmovanje izjemnega ranga je postreglo z napetimi dvoboji že od prvih krogov naprej. Najdlje se je prebil Jan Golobič, ki je v skupinskem delu zabeležil 3 zmage in 3 poraze, kar mu je zagotovilo napredovanje v eliminacije. V prvi izločilni borbi je suvereno premagal Kanadčana Gornovskyja, nato pa je moral v drugem krogu priznati premoč Estoncu Tafenauu. Tekmovanje je zaključil na 149. mestu, kar je v tako široki in močni konkurenci lep uspeh.
Vsem trem našim sabljačem čestitamo za pogumno predstavo in dragocene izkušnje na največjem odru svetovnega pokala!
Udeležbo sabljaške ekipe Tabor na Grand Prixu je omogočila Zavarovalnica Generali, sponzor Sabljaške sekcije Tabor. Hvala za podporo vrhunskemu športu in razvoju naših tekmovalcev.

Spremljajte nas tudi na Facebooku in
Google+